Sub-decree No. 254 on Cutting and Reclassifying 572.70 hectares of ELC in Kampong Thom provinceCutting 572.70 hectares of land in Kyouv village of Koul commune in Prasat Sambo of Kampong Thom province from ELC of Gold Foison company; Reclassifying 546.43 ha as state private land for granting donation of ownership to 161 families; Reserving 26.27 ha as state public land; and Granting rights to 188 private land parcels.
| Name | Sub-decree No. 254 on Cutting and Reclassifying 572.70 hectares of ELC in Kampong Thom province |
| Description | Cutting 572.70 hectares of land in Kyouv village of Koul commune in Prasat Sambo of Kampong Thom province from ELC of Gold Foison company; Reclassifying 546.43 ha as state private land for granting donation of ownership to 161 families; Reserving 26.27 ha as state public land; and Granting rights to 188 private land parcels. |