Last updated February 3, 2022
Name Sub-Decree No. 243 on determining the land area of Boeung Meteuk Bek Khaom in Prek Anchanh Commune and Boeung Meteuk Ampov Diep in Sambo Meas Commune, Muk Kampoul District, Kandal Province as state public land
This sub-decree aims to determine the land area of Boeung Meteuk Bek Khaom in Prek Anchanh Commune and Boeung Meteuk Ampov Diep with the area of 66 hectares, 96A and 66 centi-A and the area of 128 hectares, 44 A, 91 centi-A, located in Sambo Meas, Muk Kampoul District, Kandal Province, as the state public land.