Sub-decree No. 242 on Cutting a total land of 3,488.5 ha in Bovel district, Battambang province, from Phea Phimex forest concession (bamboo) and classifying it as state private land to be granted to 910 famillies.Cutting a total land of 3,488.5 ha in Bovell district, Battambang province, from Phea Phimex forest concession (bamboo) and classifying it as state private land to be granted to 910 famillies.
| Name | Sub-decree No. 242 on Cutting a total land of 3,488.5 ha in Bovel district, Battambang province, from Phea Phimex forest concession (bamboo) and classifying it as state private land to be granted to 910 famillies. |
| Description | Cutting a total land of 3,488.5 ha in Bovell district, Battambang province, from Phea Phimex forest concession (bamboo) and classifying it as state private land to be granted to 910 famillies. |