Sub-decree No. 221 on Cutting and Reclassifying a Total Land of 6,261.95 hectares from ELC and Forest Cover in Pursat Province.
Cutting a total land of 6,261.95 hectares in Kra Kor district of Pursat province: 5,818.81 hectares from economic land concession of Pheapimex; 410.28 hectares from economic land concession of Ratanak Visal; and 32.86 hectares from 2002 Forest Cover; Reclassifying as state private land of 4,670.49 hectares for granting donation of ownership over 2,107 parcels to 1,364 families; and Reserving 1,591.46 hectares over 6 parcels as state public land.
| Name | Sub-decree No. 221 on Cutting and Reclassifying a Total Land of 6,261.95 hectares from ELC and Forest Cover in Pursat Province. |
Cutting a total land of 6,261.95 hectares in Kra Kor district of Pursat province: 5,818.81 hectares from economic land concession of Pheapimex; 410.28 hectares from economic land concession of Ratanak Visal; and 32.86 hectares from 2002 Forest Cover; Reclassifying as state private land of 4,670.49 hectares for granting donation of ownership over 2,107 parcels to 1,364 families; and Reserving 1,591.46 hectares over 6 parcels as state public land.  |