Sub-decree No. 198 on Cutting, Reclassifying and Reserving 1,136.49 hectares of ELC in Preah Sihanouk Province.
Cutting 1136.49 hectares in Svay village, Chheungkou commune in Prey Nup district of Preah Sihanouk province from ELC of Mong Reththy ; Reclassifying unspecified size of land as state private land for donating to 401 families ; and Reserving unspecified size of land for physical infrastructure development.
| Name | Sub-decree No. 198 on Cutting, Reclassifying and Reserving 1,136.49 hectares of ELC in Preah Sihanouk Province. |
Cutting 1136.49 hectares in Svay village, Chheungkou commune in Prey Nup district of Preah Sihanouk province from ELC of Mong Reththy ; Reclassifying unspecified size of land as state private land for donating to 401 families ; and Reserving unspecified size of land for physical infrastructure development.  |