Sub-decree No. 165 on Cutting , Reclassifying and Reserving 48.73 hectares of ELC in Uddor Meanchey Province.
Cutting 48.73 ha in Tarsom village of O Svay commune in Trapaeng Prasat district of Uddor Meanchey province from ELC of Khun Sea Import Export; Reclassifying 43.88 ha as state private land for donating to 12 families; Reserving 4.85 ha for physical infrastructure development; and Granting ownership to 12 private land parcels.
| Name | Sub-decree No. 165 on Cutting , Reclassifying and Reserving 48.73 hectares of ELC in Uddor Meanchey Province. |
Cutting 48.73 ha in Tarsom village of O Svay commune in Trapaeng Prasat district of Uddor Meanchey province from ELC of Khun Sea Import Export; Reclassifying 43.88 ha as state private land for donating to 12 families; Reserving 4.85 ha for physical infrastructure development; and Granting ownership to 12 private land parcels.  |