Sub-decree no. 160 on providing additional budget loans for management 2008 to the Ministry of Industry, Mines and Energy
This sub-decree shows that in accordance with article 61 of the law on the public financial system promulgated by Royal Kram No. NS / RKAM / 0508/016 dated 13 May 2008, it is allowed to add a 97 million riels loan on the budget book of the Ministry of Industry, Mines and Energy for management in 2008.
Name | Sub-decree no. 160 on providing additional budget loans for management 2008 to the Ministry of Industry, Mines and Energy |
This sub-decree shows that in accordance with article 61 of the law on the public financial system promulgated by Royal Kram No. NS / RKAM / 0508/016 dated 13 May 2008, it is allowed to add a 97 million riels loan on the budget book of the Ministry of Industry, Mines and Energy for management in 2008. |