Sub decree No. 126 on cutting and reclassifying 982 hectares from ELC from Pheapimex company in Kampong Chhnang provinceCutting land of 982 hectares in Khset village of Choung Mung commune in Tuek Phos district of Kampong Chhnang province from economic land concession of Pheapimex; and Reclassifying 942 ha as state private land for granting donation of ownership to 428 families, and Reserving 40 ha as community forest and public state land.
| Name | Sub decree No. 126 on cutting and reclassifying 982 hectares from ELC from Pheapimex company in Kampong Chhnang province |
| Description | Cutting land of 982 hectares in Khset village of Choung Mung commune in Tuek Phos district of Kampong Chhnang province from economic land concession of Pheapimex; and Reclassifying 942 ha as state private land for granting donation of ownership to 428 families, and Reserving 40 ha as community forest and public state land. |