Sub-decree no 116 on the subdivision of 52.52 located Preah Sihanouk city, Preah Sihanouk province from the forest cover in 2002 to transfer as state private land and give ownership to the actual occupants.
The 52.52 hectares of land located in village 3, Sangkat number 1, Preah Sihanouk City, Preah Sihanouk province were subdivided from the forest cover in 2002 to transfer as state private land. The subdivided lands were granted to persons whose names are Soar Ly and Leang Try who occupy the land in actuality.
| Name | Sub-decree no 116 on the subdivision of 52.52 located Preah Sihanouk city, Preah Sihanouk province from the forest cover in 2002 to transfer as state private land and give ownership to the actual occupants. |
The 52.52 hectares of land located in village 3, Sangkat number 1, Preah Sihanouk City, Preah Sihanouk province were subdivided from the forest cover in 2002 to transfer as state private land. The subdivided lands were granted to persons whose names are Soar Ly and Leang Try who occupy the land in actuality.  |