Sub-decree No.108 on the subdivision of 76 hectares of 09 acres and 42 centimeters in Prey Nob district, Preah Sihanouk province from the forest cover in 2002 transferring as state private land and provide ownership to the actual land occupants
This sub-decree shows the subdivision of 76 hectares, 09 acres and 42 centimeters of land in Chamnot Ream village, Bit Trang commune, Prey Nob district, Preah Sihanouk province, from the forest cover in 2002, transferring as state private land and provide the land ownership to Keut Sotheara, who actually occupied.
| Last updated | November 20, 2020 |
| Created | November 20, 2020 |
| Name | Sub-decree No.108 on the subdivision of 76 hectares of 09 acres and 42 centimeters in Prey Nob district, Preah Sihanouk province from the forest cover in 2002 transferring as state private land and provide ownership to the actual land occupants |
This sub-decree shows the subdivision of 76 hectares, 09 acres and 42 centimeters of land in Chamnot Ream village, Bit Trang commune, Prey Nob district, Preah Sihanouk province, from the forest cover in 2002, transferring as state private land and provide the land ownership to Keut Sotheara, who actually occupied.  |