Name Sub-decree No. 08 on cutting land of 1213 hectares in Prasat Sambour district, Kampong Thom province from forest cover 2002 reclassifying as state private land for implementing social land concession to poor citizen without land ownership
Sub-decree No. 08 on cutting the land of 1213 hectares in Prasat Sambour district, Kampong Thom province from forest cover 2002 through the coordinate system as Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984 from forest cover 2002 reclassifies as state private land for implementing social land concession to poor citizens without land ownership under land reclassification program and economic development in LASED III.