Sub-decree no.04 on the determination of sustainable use areas and reclassification on an area of 99 hectares, located in Prey Lang wildlife sanctuary, Boeng Char commune, Sambour district, Kratie province
This sub-decree indicates the reclassification from state public land of 99 hectares of land to state pravate land, under lease conditions for a period not exceeding 50 years, to KP Cement Industries, Ltd. for investment in a cement factory project.
| Name | Sub-decree no.04 on the determination of sustainable use areas and reclassification on an area of 99 hectares, located in Prey Lang wildlife sanctuary, Boeng Char commune, Sambour district, Kratie province |
This sub-decree indicates the reclassification from state public land of 99 hectares of land to state pravate land, under lease conditions for a period not exceeding 50 years, to KP Cement Industries, Ltd. for investment in a cement factory project.  |