Notification No.564 on the request to set prices of COVID-19 testing, quarantine and the treatment of COVID-19 patients for all foreigner treating in state hospitals (Khmer)
This letter aim to request Ministry of Health on the price of COVID-19 testing, quarantine measure and treatments of COVID-19 patients for all foreigner treating in state hospital.
Last updated | June 25, 2020 |
Created | June 10, 2020 |
Name | Notification No.564 on the request to set prices of COVID-19 testing, quarantine and the treatment of COVID-19 patients for all foreigner treating in state hospitals (Khmer) |
This letter aim to request Ministry of Health on the price of COVID-19 testing, quarantine measure and treatments of COVID-19 patients for all foreigner treating in state hospital. |