Law on Adopting the Regional Cooperation Agreement on Combating Piracy and Armed Robbery Against Ships in Asia
The Regional Cooperation Agreement on Combating Piracy and Armed Robbery against Ships in Asia (ReCAAP) is known as the first regional government-to-government agreement to promote and enhance cooperation against piracy and armed robbery in Asia.
Name | Law on Adopting the Regional Cooperation Agreement on Combating Piracy and Armed Robbery Against Ships in Asia |
The Regional Cooperation Agreement on Combating Piracy and Armed Robbery against Ships in Asia (ReCAAP) is known as the first regional government-to-government agreement to promote and enhance cooperation against piracy and armed robbery in Asia. |