Sub-decree No.47 on downsizing of 8,480.71 hectares in Chhlong district, Kratie province from the preserved land for social land concession purpose to grant the ownership to the residents, and keep a part of the land as private state land, also to give the ownership rights on parcels
8,480.71 hectares in Chhlong district, Kratie province was downsized from the preserved land for social land concession purpose to grant the ownership to 1,740 residential families in the land area of 6,111.41 hectares, and 2,368.30 hectares to keep a part of the land as private state land.
Data Resource Preview - Sub-decree No.47 on downsizing of 8,480.71 hectares in Chhlong district, Kratie province from the preserved land for social land concession purpose to grant the ownership to the residents, and keep a part of the land as private state land, also to give the ownership rights on parcels
Document reference # 47 ANK.BK
Alternative/short title Downsizing of 8,480.71 hectares in Chhlong district, Kratie province from the preserved land for social land concession purpose to grant the ownership to the residents, and keep a part of the land as private state land, also to give the ownership rights on parcels