Name Sub-decree No. 437 on Cutting and Reclassifying 7,792 hectares of Forest Concession, ELCs and SLC in Preah Vihear Province.
Cutting 7,792 ha of land in Sroyang Tboung village of Sroyang commune in Kulen district of Preah Vihear province: 3,025 ha from Forest Concession of TPP, 1,910 ha from ELC of Seila Damex Co., Ltd, 309 ha from ELC of FP Malaysia (Cambodia) Plantation Co., Ltd, and 2,548 ha from SLC program; Reclassifying unspecified size of land as state private land for donating to 1,758 families; Reserving unspecified size of land for public interest use.