Sub-Decree on Cutting 1,066.92 hectares of land in Oaral district of Kampong Spue province.
Cutting 1,066.92 hectares of land in Oaral district of Kampong Spue province: (1) 1,048.33 hectares cutting from Oaral Wildlife Sanctuaru, and (2) 18.59 hectares from Economic Land Concession of HLH Agriculture, and reclassifying 960.39 hectares as state private land for granting donation to families, and reserving 106.53 hectares as state public land in Chrok Teak village, Paeng Chou commune, Oaral district of Kampong Spue province.
Data Resource Preview - Sub-Decree on Cutting 1,066.92 hectares of land in Oaral district of Kampong Spue province.